Младежки фестивал на изкуствата "Пътуване към миналото"

11 август 2015

Младежки фестивал на изкуствата "Пътуване към миналото"

Варна, 18 - 22 август 2015 г.

За пета поредна година ще се проведе Младежкият фестивал на изкуствата „Пътуване към миналото”. Организатор на фестивала е Фондация „Пътуване към миналото“ в партньорство със Студио Палас и Музея за нова история на Варна при РИМ - Варна.Фестивалът се реализира с подкрепата на Регионалния исторически музей - Варна и със съдействието на Театър Българан, рекламна къща Янев дизайн и Алекс вижън. Тазгодишното издание на фестивала е с финансовата подкрепа на фонд „Култура“ - Община Варна.

Генерален медиен партньор на организаторите е Българската национална телевизия, а официални медийни партньори са БТА, ОВарна, БГ радио. Домакини на фестивалните вечери са: Военноморският музей, Музеят за нова история на Варна, Зоопаркът на Варна, Природонаучният музей, а гала-концертът ще се проведе на сцена Амфитеатър под паметника Пантеон в Приморския парк.

Тази година във фестивала ще вземат участие деца и младежи от:

-Вокална формация „Палас“ с музикален педагог Снежанка Димова;

-Театрална формация „Весел миг“ с художествен ръководител Миглена Параскевова;

-Театрална формация „Феникс“ с художествен ръководител Свилен Стоянов;

-Младежки танцов състав „Дивни танци“ с художествен ръководител Диана Добрева;

-Балетна формация „Тинити“с художествен ръководител Болеслава Тенева;

-Клуб по танци „Стар денс“ с треньор Радостина Енчева;

-Школа по класически балет „Фуете данс студио“ с художествен ръководител Славена Костова.

И тазгодишното издание на фестивала ще утвърди идеите, целите и опита на творческия екип в работата му с младежки формации в музейна среда.

Програма на фестивала:

18 август, 19.00 часа, Военноморски музей Варна

Официално откриване на фестивала.

Първи микс концерт на формациите.

19 август, 19.00 часа, Музей за нова история на Варна

Вечер на историята:

„Врати“. Представяне на новата книга на Бела Бенова.Книгата е съчетание на изображения и думи, вдъхновениот Вратата като символ – на промяна, на възможност, на свобода. Включва поезия, миниатюри и кратки есета. Всеки текст има съответстващ образ – авторска фотография на изрисувана с графити врата.

"Пробуждане".Документален образователен филм на Студио Палас и Музея за нова история на Варна от цикъла "Пътуване към миналото".

"За Швейк, за нас и още нещо".Спектакъл на Театрална формация "Феникс"
по Ярослав Хашек, режисьор Свилен Стоянов.

20 август, 18.00 часа, Зоопарк Варна

Втори микс концерт на формациите.

Вход – съгласно ценоразписа на Зоопарк Варна.

21 август, 19.00 часа, Природонаучен музей

Трети микс концерт на формациите.

22 август, 19.00 часа, сцена Амфитеатър под паметника Пантеон

Заключителен концерт на формациите и закриване на фестивала.