Отдел „Най-нова история“ към Регионален исторически музей – Варна ще гостува в Плевен с изложбата „Вчера живяхме така…“.

21 септември 2020

От представените над 250 автентични експоната посетителите ще добият представа за ежедневието на българите по време на социализма – 1944 г. - 1989 г.

Разнообразието на предмети от тогавашния бит ще онагледи атмосферата на този период от историята на България: от детството (детска количка, кошара за игра с играчки, детски игри), през ученическия период ( учебници, учебни помагала, тетрадки и пособия за писане с мастило, чавдарска, пионерска и комсомолска униформи), домашната обстановка (телевизор „Опера“ грамофон „Аврора“, сервизи за хранене, телефон с шайба) и още много други характерни за времето вещи.

Изложбата ще се открие в 19.00 ч. на 22.09.2020 г. в Регионалния исторически музей – Плевен и ще може да бъде разгледана до 20.10.2020 г.